+421 908 420 400Zákaznícka linka
16.02. sú už objednávky nedostupné.
Upozornenie: Dňa 25.5.2018 vstupujú do platnosti nové zásady ochrany osobných údajov

Očarujúci Zdravý darček

Čo to je tá ovocná kytica a ako sa pripravuje? Ovocná kytica je dielo z ovocia, ktoré je aranžované do kvetináča, košíka či len do ruky za pomoci špajdlí, ktoré sa napichávajú do vhodnej hmoty (napr. šalát, kapusta) za účelom vytvorenia kytice. Pri spracovaní ovocia sa používajú rôzne druhy náradia, ako sú vykrajovatká, špeciálne nože a pomôcky na ovocie. Dôležitá je samotná zručnosť osoby, ktorá opracováva ovocie. Jednotlivé kúsky ovocia sa napichnú opatrne na špajdličku

Ovocie je farebne očarujúce a poskytne bohatú škálu tvarov na aranžovanie. Pre viacej maškrtnejších však odporúčame ovocie vhodne dozdobiť. Najčastejšie sa na ozdobovanie používa čokoláda či rôzne druhy posypov. Ideálna teplota roztopenej čokolády je 37-39 °C. Sú však niektoré druhy ovocia, hlavne tie, ktoré majú veľa vody napríklad melón do roztopenej čokolády nenamáčame. Namočené a ozdobené kúsky ovocia dáme stuhnúť do chladničky. V tejto časti prípravy zohrávajú úlohu Vaše chute. Fantasticky chutí v čokoláde hrozno, kivi, jablko či hruška, maliny a predovšetkým ananás a jahody. Milujeme aj rôzne druhy posypov také orechy, mak či kokos vedia urobiť zázrak pre chuťové poháriky. Mixujte si to tak, aby ste z toho mali potešenie. Takto z vopred pripraveného ovocia môžeme začať teraz tvoriť. Nastupuje najdôležitejší faktor pri vytváraní novej ovocnej kytice a to je predstavivosť a kreativita. Naša Janka to robí tak, že si niečo nakreslí, začne aranžovať, potom to priebežne mení a nakoniec je výsledok iný a podľa nás ešte krajší. Čiže v tomto smere kombináciám sa medze nekladú. Opatrne zoberiete jednotlivé kúsky ovocia na špajdličke a zapichnete do šalátu či kapusty. Opakujeme, kým všetky kúsky ovocia neminieme. 

Pripravenú ovocnú kyticu dáme schladiť ešte do chladničky, aby ovocie bolo príjemne osviežujúce. Tadááá a môžeme podávať. Celková príprava a aranžovanie v závislosti od šikovnosti môže trvať aj 2-3 s chladením aj 4 hodinky. Zdalo sa Vám to príliš komplikované a nemáte na to čas? Nevadí, stále si môžete zdravú kytičku objednať z našej stránky. 

Vyrábame kytice z nášho portfólia, ale aj na mieru. Portfólio pravidelne obmieňame. Pri kytici na mieru si poviete ovocie, druhy čokolády či posypov a s radosťou Vám pripravíme ten najchutnejší darček pre Vás. Ovocná kytica je fantastický darček pre deti, ženy aj mužov. Chcete niekomu urobiť radosť, uctiť si ho, prekvapiť, zablahoželať mu stavte na ovocnú kyticu. Využitiu darčekov sa budeme venovať ešte v samostatnom blogu.